Aktualna mapa czynnych gabinetów stomatologicznych.

Foto: Ministerstwo Zdrowia

Oprac: Malgo La

Ból zęba lub inny problem dotyczący uzębienia często pojawia się znienacka, w najmniej oczekiwanym momencie, skutecznie  spędzając nam z twarzy uśmiech i niszcząc nasze samopoczucie. Co zrobić w takiej sytuacji teraz, gdy z powodu epidemii dostęp do służby zdrowia został ograniczony przez narzucony rygor sanitarny? Gdzie szukać pomocy stomatologicznej?

Ministerstwo Zdrowia, na swoim oficjalnym profilu, rekomenduje opracowaną przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne mapę gabinetów, które gotowe są  zorganizować wizytę w trybie pilnym, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa.

PTS jest autorem wytycznych, związanych z zabezpieczeniem personelu medycznego oraz pacjenta, zastrzega jednak zdecydowanie, iż decyzja o wysokości opłaty za dodatkowe środki ochrony, zależy wyłącznie od poszczególnej kliniki/gabinetu. PTS nie ponosi odpowiedzialności za nieuczciwe praktyki rynkowe w związku ze stosowaniem założonych cen za dodatkowe środki ochrony osobistej w trakcie wizyty pacjenta w gabinecie.

Jak korzystać z mapy?

  1. Mapa opracowana została w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk. Nie jest to mapa placówek rekomendowanych przez PTS. Organizatorzy projektu nie biorą odpowiedzialności za to, czy placówka przyjmie pacjenta, za jakość usług czy ceny.
  2. Przed wizytą w gabinecie  należy OBOWIĄZKOWO potwierdzić ten fakt telefonicznie lub mailowo. Dane do gabinetów dostępne są na mapie.
  3. Mapa jest aktualizowana.

Inicjatorami stworzenia mapy oraz autorami jej pierwszej wersji są lek. dent. Olga Sowińska oraz tech. dent. Rafał Szymelfejnik. Aktualna mapa oraz więcej informacji o projekcie tutaj: www.pts.net.pl/dla-pacjentow-i-lekarzy-mapa-pracujacych-gabinetow-stomatologicznych/